ODAK'LILAR İLETİŞİM GRUBU
odakli@yahoogroups.com

İletişim Grubu Nedir ?
İletişim Grupları (diğer adlarıyla e-posta listesi, e-mail list, e-mail group) bir grup kişinin sürekli iletişim içerisinde olması amacıyla kurulmuş, elektronik ileti sistemleridir. Grup üyesi kişilerin, diğer üyelerin de haberdar olmasını istedikleri bilgi, görüş ve düşünce ve duyurularını tek bir e-posta iletisi ile diğer grup üyelerinin tümüne göndermesini sağlarlar. İletiyi alan grup üyeleri, iletiyi yanıtladıklarında bu yanıt da aynı şekilde tüm üyelere gönderilir. Böylece, grup üyesi kişilerin tümü bu iletişimden haberdar olur.

İletişim Grubu'nun e-postadan Farkı:
e-posta ile ileti göndermek e-posta'da bir gönderen ve (genellikle) bir alıcı vardır. Alıcı iletiyi yanıtladığında, bu yanıt (genellikle) yalnızca gönderene gönderilir. e-posta ile ileti yanıtlamak
İletişim Grubu ile ileti göndermek İletişim Grubu'nda, gönderici, alıcı adresi olarak iletişim grubunun adresini yazar. Bu adrese gelen e-postaları değerlendiren sistem, grup üyesi herkesin adresine bu bu e-postanın bir kopyasını otomatik olarak gönderir. İletiyi alan üyelerin verdikleri yanıtlar da tüm üyelere gönderilir. Böylece, sürekli iletişim içerisinde olan bir grup oluşur. İletişim Grubu ile ileti yanıtlamak
İletişim Grubu kullanarak
sürekli iletişim içerisinde olan bir grup

Odak'lılar İletişim Grubu Nedir ?
Odak'lılar İletişim Grubu, Odak İşletme Yönetim Ortamı kullanıcıları, kullanıcı adayları, Odak A.Ş. pazarlama kanalı, pazarlama kanalı adayları, sağlayıcıları, destekleyenleri ve kendisini Odak'lı duyumsayan herkesin Odak ürünleri ve hizmetleri ile ilgili bilgi, görüş ve düşünceleri ile diğer Odak'lıları ilgilendirebilecek duyurularını paylaştığı bir iletişim aracıdır. 23 Ekim 1999'dan beri işletilen grubun 25 Mayıs 2002 tarihinde 645 üyesi vardır. Gruba ortalama haftada 4 ileti gönderilmektedir.
Gruba ileti gönderebilmek ve iletileri alabilmek için üye olmak gereklidir. Bu üyelik ücretsizdir. Dileyen herkes üye olabilir.
Gruba üye olmak için İletişim sayfasındaki forma adınızı, soyadınızı ve e-posta adresinizi yazın. Bir gün içerisinde üyeliğinizin başladığını belirten bir e-posta iletisi alacaksınız.
Gruba ileti göndermek için yazdığınız e-posta iletisini odakli@yahoogroups.com adresine gönderiniz. Gönderilen iletiler grup yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra, sistem tarafından dağıtılmaktadır. Gönderdiğiniz iletinin sistem tarafından dağıtılan kopyası size de gelecektir. Böylece iletinizin gönderildiğinden emin olabilirsiniz.
Gruptaki tüm iletileri okumak için www.groups.yahoo.com/group/odakli adresini ziyaret ediniz. Yahoo! hizmet birimine kayitlı değilseniz, birkaç basit soruyu (İngilizce) yanıtlamanız gerekecektir.
Gruptan çıkmak için boş bir e-postayı odakli-unsubscribe@yahoogroups.com adresine gönderiniz.

Odak'lılar İletişim Grubu'ndan Seçtiklerimiz: